Yabancı Slow Şarkılar (2017 Hit)

MÜTHİŞ BULUŞ! İNGİLİZCEYİ ANADİLİNİZ GİBİ KONUŞABİLİRSİNİZ! NASIL MI? TIKLAYIN!

     Slow şarkılar denildiği zaman genelde “sıkıcı ve bitmek bilmeyen kötü şarkılar listesi” aklımıza geliyor. Oysaki slow şarkılar daha anlamlıdır ve duygusal olarak bize daha fazla çok tesir eder. İngilizce bilmiyor olabiliriz ama One Direction’ın şarkılarını dinlerken tek kelimesini anlamadığı halde hüngür hüngür ağlayan kızlar tanıyorum ve bunun pek çok benzer örneği var. Peki nasıl oluyor bu? Bir insan sözlerini anlamadığı halde bir şarkıyı dinlerken nasıl duygulanabilir? Bence bu, müzik sayesinde anlatılmak istenen duygunun, kelimenin anlamından öteye, evrensel bir boyuta geçtiğini gösteriyor. Müziği ve ritmi kaldırdığımız zaman, kötü bir şiirle karşı karşıya kalmıyor muyuz? Müzikle, duygular sadece kelimelerle ya da notalarla anlatılmaz. Bambaşka bir boyutta ruhumuza ve kalbimize tesir eder.
 
     Slow şarkılar, insanı bayan, bunaltan bitmek bilmeyen sıkıcı şarkılar değil mi? Evet dinlerken sıkılabileceğiniz slow şarkılar var ama bu çok azdır. Kaldı ki sadece slow müzikte değil her türde kötü şarkılara rastlamak mümkün. Siz dinlediğiniz her pop şarkıyı ya da rap müziği beğeniyor musunuz? Her Müzik türünün kötü ve iyi örnekleri vardır. İyi olanları dinlerseniz ön yargılı yaklaşmış olsanız bile beğeneceğinize eminim. Bu Listeyi hazırlama amacımız da bu: “Yabancı Slow Müziğin en iyi örneklerini dinlemenizi sağlamak.”
   
     Beğendiğiniz şarkılara oy vererek listede yükselmesini sağlayabilir böylece bir sonraki düzenlemede listede kalmasını sağlayabilirsiniz.

İpucu!

- Listeleri Akıllı telefonunuzdan açabilir, arka planda şarkılar çalarken diğer işlemlerinize devam edebilirsiniz.
- Siteden bir saat müzik dinlemek yaklaşık 50 mb tüketmektedir.

Uyarı!

- Müzik Player açılmıyorsa bu tarayıcınızdaki çerez kirliliğinden kaynaklanmaktadır. Tarayıcı geçmişinizi temizleyin açılacaktır.
- Ya da farklı bir tarayıcı ile açabilirsiniz. Mozilla, Chrome vb.
- Ya da yeni gizli sekme(ctrl+shift+N) ile girerseniz sorunsuz açılacaktır